wtorek, 23 stycznia 2018

Jaspis mokait

Mookait - kamień nowych doświadczeń
Mookait w sferze fizycznej jest dobry na zatoki, ból gardła i przeziębienia. Chroni przed udarem i oparzeniami słonecznymi. Reguluje ciepłotę ciała. Woda mookaitowa pomaga przy egzemie, ropnych ranach i ukąszeniach owadów.
Kamień ten neutralizuje oddziaływania elektromagnetyczne. Mookait jest dobrym kamieniem na pokonanie strachu i depresji. Oczyszcza naszą osobistą przestrzeń z negatywnych wpływów. Mookait pozwala na odtworzenie więzi z przodkami.
Mookait - jaspis australijski. Kamień znajduje się tylko w  zachodniej Australii (Mooka Station) -stąd jego nazwa Kolor: beżowy, brązowy, zielony, pomarańczowy, biały i żółty, lub kombinacje
Właściwości magiczne:
Mookait w Australii był uważany za kamień leczniczy, do odzyskiwania siły. Energia tego kamienia otwiera człowieka na różnorodność i nowe doświadczenia. Człowiek noszący go przy sobie jest bardziej aktywny, dynamiczny, a jednocześnie elastyczny. Nie boi się nowości, umie sobie świetnie radzić z tym co świat przynosi. Mookait łączy dwie pozorne przeciwstawne cechy - otwarcie się na przygodę i zmianę i zdolność wewnętrznego przystosowania się do zmieniających się okoliczności. Nadaje się na prezent dla osoby, która zaczyna coś nowego, co jeszcze niewiadomo jak się rozwinie, na przykład czeka ją nowa praca, nowy związek, wyjazd, przeprowadzka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz