czwartek, 1 lutego 2018

laspis lazuli

Historia tego naszyjnika jest dla mnie szczególnie wyjątkowa. Oplotę ją sobie nutką tajemniczości, ale zdradzę jedynie lub aż, że należy do najfajniejszego kontrabasisty jakiego znam :) No dobra, może nie znam zbyt wielu kontrabasistów, ale trochę muzyków w mojej podróżniczej przygodzie, którą zawdzięczam makramie, udało mi się poznać. Wśród nich jest taki jeden szczególny dla mnie, który grając kiedyś w Domowych Melodiach rozweselał mi pewien okres w życiu. Domowych Melodii na żywo szybko nie usłyszymy, ale spokojnie, zagrają jeszcze kiedyś, a póki co Staszka Czyżewskiego możemy posłuchać w projekcie muzycznym wokalistki Joanny Longić i kompozytorki Hani Rani o nazwie "Tęskno", który też bardzo polecam :) 
Zapleciony kamyk to Lapis Lazuli, którego magiczne właściwości pobudzają radość i optymizm, czego w Staszku chyba nigdy nie zabraknie ;))) 

Lapis Lazuli zwany także Kamieniem Lazurowym ma barwę błękitną czy raczej indygo czesto z białymi paskami lub plamkami i złocistymi ziarenkami pirytu. Przekazuje on duszy wrażenie bezpieczeństwa w Kosmosie i otwiera na nieskończone życie we Wszechświecie sprawiając iż dusza otwiera się na pełne światła promieniowanie i przesłanie gwiazd. W wielu kulturach jest uważany jako święty kamień, posłaniec Niebios, który przynosi ludziom mądrość, kierując umysł do wnętrza i dając zrozumienie. Lapisu Lazuli symbolizuje idealizm, ofiarność, uczucia najczystsze i najbardziej bezinteresowne, które ten kamień leczniczy wzbudza. Duszą tego klejnotu jest DOBROĆ, a emanacje jego zwalczają wszelkie zło i ponure myśli. Lapis położony na sercu, koi natychmiast jego niepokoje, przynosi ulgę i odprężenie. Jest to klejnot cudownie pobudzający optymizm. Uważany jest za kamień magiczny i cudowny, przedmiot kontemplacji magów i cudotwórców. Położony na czakrę czoła lapis lazuli wprowadza w najgłębsze obszary umysłu, z których płynie do nas intuicyjna wiedza i zrozumienie i gdzie zdobywamy zaufanie do wyższego duchowego przewodnika. Pozwala usunąć negatywne wzorce myślowe, które mogłyby zamknąć dostęp do tych głębi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz